Rękodzieło jest moją pasją, radością, a także sposobem wyrażania siebie i przepisem na życie... Będzie mi miło, gdy zostawisz po sobie komentarz:)

wtorek, 12 kwietnia 2011

Pomoc dla Meli

o wszystkich szczegółach możecie przeczytać na stronie Meli: http://podarujwzrost.blogspot.com/

Melania jest 3 letnią, uśmiechniętą i pełną życia dziewczynką. Jak każda trzylatka uwielbia bawić się i słuchać czytanych przez mamę bajek. Szczególnie tej o małej, jak ona, Calineczce.
Mela ma jedno marzenie… chce urosnąć.

U Melanii zdiagnozowano chorobę genetyczną, achondroplazję, zwaną także karłowatością. Głównym objawem choroby jest niski wzrost i zaburzenie proporcji ciała. Melania, gdy dorośnie może mierzyć jedynie 124cm.

Achondroplazję próbuje leczyć się hormonem wzrostu. Jest to jednak mało skuteczny i bardzo kosztowny sposób. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, dziewczynka ma szansę na o wiele skuteczniejsze leczenie tzw. metodą Ilizarowa. Polega ona na mechanicznym wydłużaniu kości. Melania poddana takiej kuracji może urosnąć w ciągu kilku lat o dodatkowe 24cm!!! Dostając w ten sposób szansę na lepsze, szczęśliwsze i bardziej samodzielne życie.

Klinika w Niemczech zakwalifikowała Melanię do leczenia.
W czerwcu ustalono termin pierwszej z czterech operacji. Koszt zabiegów oszacowano na 40.000 EUR. Pierwszą ratę w wysokości 20.000 EUR należy wpłacić do 15 maja 2011r.

Jeśli możesz  pomóc, na przykład ofiarując swoje prace, które zostaną wystawione na aukcjach charytatywnych na Allegro - napisz na mail: podaruj_wzrost@wp.pl  
Pomocne będzie także nagłośnienie sprawy - zalinkowanie  czy post na swoim blogu, wstawienie banerka, podanie dalej informacji mailowo do osób, które mogą pomóc czy nagłośnienie sprawy na różnych  forach, portalach społecznościowych jak chociażby Facebook. Im więcej ludzi się dowie o Meli tym łatwiej będzie zdobyć niezbędne fundusze. Liczy się każda pomoc!
 
Możesz także podarować 1% podatku: 
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" ul. Łomiańska 5 Warszawa
KRS: 0000037904
w rubryce informacje uzupełniające należy wpisać: MELANIA LAURA SOBCZYK - to bardzo ważne! Tylko wtedy pieniądze trafią na konto Meli! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz