Rękodzieło jest moją pasją, radością, a także sposobem wyrażania siebie i przepisem na życie... Będzie mi miło, gdy zostawisz po sobie komentarz:)

środa, 5 stycznia 2011

ZLOT DOLNOŚLĄSKI!

Kochani, już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszam na pierwszy Dolnośląski Zlot Craftowy organizowany przez Kwiat Dolnośląski. To będzie naprawdę fajne wydarzenie dla każdego rękodzielnika, więc zachęcam do lektury postu:)


Miejsce: Akademia Terapii Naturalnych Wrocław, ul. Starograniczna 28
Do dyspozycji mamy dwie sale mniejsze: jedna na wyzwania, druga na warsztaty, i jedną salę dużą gdzie zrobimy pokazy, giełdę i wystawę prac.
Jedzenie i picie będzie można nabyć w bufecie na piętrze: kawa, herbata, bułki, obiady i inne słodycze.
Opłata za wstęp na spotkanie: 5 zł w tym kupon na ciepły napój (opłata pokrywa częściowy koszt wykorzystania sali).

1. WARSZTATY:
Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia (zasady na dole strony)
i wcześniejsza wpłata na materiały- musimy je zakupić i przygotować się technicznie.
Proszę pamiętajcie, że nie zarabiamy na tych warsztatach, opłata pokrywa koszt materiałów, które będą wykorzystane w trakcie warsztatów.
Żadna z nas nie pobiera opłaty za swoją pracę - robimy to co lubimy i chcemy się tym z innymi podzielić.

SOBOTA

Sala warsztatowa:
10:00 -11:00 - Minialbumy z Katariną i Czarownicą - 10 zł - każdy uczestnik powinien przygotować sobie ok. 10 - 12 malutkich zdjęć (kształt dowolny), aby wymiary nie przekraczały 5,5 na 5,5 cm - 10 miejsc

11:15 – 13:30 - Filcowanie na mokro: kwiatek z dredemKasia Izydorczyk - 35 zł - wszystkie materiały i akcesoria, łącznie z foliami, suszarkami, pędzlami, gruszkami do filcowania etc. zapewnia Manualnie.pl, wyjątek to suchy ręcznik (najlepiej 100x50 cm), który każdy uczestnik musi przynieść dla siebie na warsztaty filcowe - 10 miejsc

13:45 – 16:00 - Decoupage świąteczny - ozdabiamy jajka akrylowe – Kasia Izydorczyk - 35 zł - wszystkie materiały i akcesoria, zapewnia Manualnie.pl - 10 miejsc

16:15- 17:30 - Biżuteria sutaszowa - Calista - 8 zł - zapewniamy materiały do wykonania prostej bransoletki - 10 miejsc

17:45 – 18:45 - „Grubaski” i inne notesy - Lena - 10 zł - 15 miejsc

Sala wyzwaniowa:

16:00- 17:30 - Warsztat scrapbookingowy LO dla początkujących - Kamaftut - 20 zł - celem warsztatu jest nauka postaw konstruowania scrapa, rozmieszczenie głównych elementów, umieszczenie dodatków; zaprezentowanie na przykładach różnych technik oraz stylów; prezentacja narzędzi używanych w scrapbookingu; wszystkie materiały zapewnia Studio-hobby. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie 1-2 zdjęć do wykonania pracy - 10 miejsc

17:45 - 19:15 - Jak zrobić coś z niczego - Rupieciarnia CZEKAMY NA SZCZEGÓŁY

Od 20:00 - Nocne Craftowanie na wyzwanie - 0 zł. Każdy korzysta ze swoich materiałów – wykonujemy dowolną ilość, dowolnych prac na wybrane tematy. Przy okazji chwalimy się co umiemy i obgadujemy tych, którzy nie przyjechali.

NIEDZIELA

9:30 – 10:45 - Warsztaty pisanek wstążkowych - Calista - 10 zł -Materiały w wybranych różnych kolorach. Założenie: zrobić kurczaka i dowolną kolorową pisankę - 15 osób

11:00- 13:30 - Filcowanie na mokro: świąteczna kura - praca z formą - Kasia Izydorczyk - 35 zł - wszystkie materiały i akcesoria, łącznie z foliami, suszarkami, pędzlami, gruszkami do filcowania etc. zapewnia Manualnie.pl, wyjątek to suchy ręcznik (najlepiej 100x50cm) który każdy uczestnik musi przynieść dla siebie na warsztaty filcowe - 10 osób

13:45 – 15:45 - Decoupage z elementami postarzeń - patynowanie, shabby chic – Kasia Izydorczyk - 35 zł - wszystkie materiały i akcesoria, zapewnia Manualnie.pl - 10 osób

2. POKAZY:
Odbywać się będą w sposób ciągły, tak żeby każdy miał możliwość skorzystania z nich; dostęp całkowicie wolny od opłat, możliwość zadawania pytań dzięki bezpośredniemu kontaktowi z organizatorkami pokazów.
 
Sobota:
- ecoliny + disstresy - Katrina i Ibisek
- embossing ciepły i zimny - Lena
- biżu - Calista
- papierowy świat Leny - Lena
- koronka klockowa - Gosia 2koty
- frywolitki - Gosia 2koty
- mitenki, kwiaty- Alinka
- naszyjniki z koszulek, kwiaty - Lena
- szydełko, makrama - Alinka
- decu - Kasia Izydorczyk
- recycling/alteracja - Katrina

Niedziela:
pokazy w zależności od potrzeb zgłaszanych w sobotę.
Jeżeli znasz jakąś technikę, którą chcesz zaprezentować innym - daj znać urządzimy pokaz!!!

3. WYZWANIA z nagrodami i wyróżnieniami na naszym blogu i facebooku , udział w wyzwaniach jest bezpłatny, uczestnicy korzystają z własnych materiałów przywiezionych ze sobą lub zdobytych w drodze wymiany w trakcie „giełdy przydasiowej”:
Tematy:
a. Mapka kartkowa i LOsowa
b. Recycling/alteracja (tutaj zapewniamy pewną ilość materiałów bazowych)
c. Broszka kwiatek – technika dowolna (szydełko, recycling, filc, papier etc)
d. Nocne wyzwanie - scraplift etc.

4. KONKURSY z nagrodami – jeżeli ktoś chciałby wziąć udział w konkursie powinien pracę przygotować wcześniej w domu, a następnie przekazać organizatorom na konkurs. Prace zostaną opatrzone numerkiem i poddane głosowaniu (szczegóły wkrótce na naszym blogu).
1. Identyfikator
2. Kartka wielkanocna
3. Wianek wielkanocny

5. „GIEŁDA PRZYDASIOWA” Wydarzenie ważne i przydatne, miejmy nadzieję, że jednak nie najważniejsze. Giełda będzie się odbywała w sobotę w godzinach 13:00 -16:00. Osobą odpowiedzialną na giełdę jest Katrina, będzie jej pomagało kilka osób.
Jeżeli ktoś z uczestników miałby ochotę pozbyć się rzeczy, które zbyt długo zalegają w przydasiowym magazynku powinien:
- wszystko policzyć;
- dokładnie opisać każdy przedmiot (imię i nazwisko lub nick właściciela, cena, nazwa przedmiotu);
- dokładnie zapakować;
- oddać do godziny 12:00 osobom odpowiedzialnym za giełdę;
- pamiętać, że do przedmiotów musi być dołączona podpisana lista;
- po skończonej giełdzie zgłosić się do Katriny w celu rozliczenia i odebrania przedmiotów.
Szczegółowy regulamin będzie dostępny na naszym blogu.


6. NOCLEG:
Oczywiście nie samym craftowaniem żyje człowiek – czasami musi się przespać.
Nocleg jest dostępny na miejscu.
Należy zabrać ze sobą karimatę/materac, śpiwór, i inne potrzebne do spania rzeczy (o szczoteczce do zębów mam nadzieję nie trzeba pisać).
Osoby nocujące dostają kuponik na śniadanie i same idą po to śniadanie piętro wyżej do sklepiku. W ramach śniadania jest bułka i kawa lub herbata, ew. jeszcze jakiś drobiazg . Na miejscu są prysznice, z których można skorzystać.
Opłata za nocleg ze śniadaniem - 15 zł (opłata jest pobierana na miejscu przez zarządcę budynku).

7. ZAPISY:
Jeżeli chcesz zgłosić swój udział w spotkaniu lub wziąć udział w warsztatach napisz w e-mailu: swoje dane (imię, nazwisko, nick, e-mail, telefon), jakie warsztaty wybierasz, napisz też czy będziesz korzystać z noclegu. Odpowiemy na zgłoszenie jak szybko się da i napiszemy Ci co dalej robić.
Zapisy: warsztaty@gekon.pl

8. Informacja dodatkowa:
Jeżeli chcesz zostać sponsorem jednej (lub może większej ilości) z nagród w konkursach - proszę, nie krępuj się i napisz do nas. Wszelkie uwagi także mile widziane. Kontakt: wroscrap@gmail.com
Na temat poszczególnych elementów tego wspaniałego wydarzenia, jakim są Zimowe Dolnośląskie Warsztaty Craftowe, będziemy na bieżąco informować na naszym blogu w zakładce "Warsztaty" - zachęcamy do śledzenia informacji i szykowania się na to niezwykle twórcze spotkanie.

9 komentarzy:

 1. się już zapisałam, baaaardzo się cieszę, że się znowu zobaczymy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O, jak fajnie! Ja też się cieszę Doris:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiu tylko wam zazdroszczę , Wrocław tak daleko, kiedyś w nim mieszkałam, chętnie bym go i was odwiedziła, szkoda. Ale duchem będę tam z wami. Życzę owocnej pracy, miłej atmosfery i dużo weny twórczej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,
  albo będą dwa moje komentarze albo wcale ....
  jak ja się cieszę , że trafiłam na "coś" tak fajnego! wreszcie we Wrocławiu !
  Jako wrocławianka na pewno się do Was wybiorę jako widz, uczestnik , ale mam pytanie czy nie przydałyby się Wam moje talenta;-)
  co prawda decoupageowe tylko ci one są, a decu zajęty przez Ciebie Kasiu ale może coś zrobię albo pokaze co zrobiłam ????
  decoupage-maryski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Marysiu, witaj:))) Powiem tak, nie wiem jak tam dziewczyny z planem organizacyjnym stoją, tzn. nie wiem kiedy są jakieś okienka, ale jak masz ochotę to możemy zrobić tak, że zamiast mojego pokazu z decou o 17:30 w sobotę zrobisz swój pokaz:) Co Ty na to? Zapraszam Cię do przyłączenia się do dyskusji na forum:
  http://www.wroscrap.fora.pl/zlot-dolnoslaski,27/zlot-dolnoslaski-dyskusje-i-burza-mozgow,126-330.html
  Dziewczyny na pewno się ucieszą jak się pojawisz z pokazem:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za info :))) Ja też się już zapisałam, do Ciebie Kasiu na warsztaty :)))
  Pozdr

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej, Marysiu - pokaz bardzo chętnie, proszę napisz do mnie maila to uzgodnimy co i jak: warsztaty@gekon.pl
  A jeżeli byś mogła to zapraszam na spotkanie 23 stycznia - wtedy będziemy dogadywać szczegóły m.in. pokazów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna inicjatywa, lecę się zapisać:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale fajnie:) Super będzie się z Wami zobaczyć:))

  OdpowiedzUsuń